Ndërlidhjet

TIRANË


Persona të armatosur kanë vrarë të paktën 2 njerëz, përfshirë një oficer policie, pasi kanë marrë peng një autobus udhëtarësh në Rrëshen të Shqipërisë. "Një polic dhe një udhëtar janë vrarë, dhe tre persona të tjerë janë të plagosur rëndë", ka deklaruar zëvendësministri i Brendshëm, Gjergj Leshja.
Incidenti ka ndodhur gjatë një kontrolli rutinor të policisë në autobusin e linjës Kukës-Tiranë.
Kryeministri Sali Berisha po e ndjek gjendjen nga afër.
XS
SM
MD
LG