Ndërlidhjet

TAORMINA/ITALI


Ministrat e Mbrojtjes të vendeve të NATO-s, sot dhe nesër do t'i diskutojnë planet e zgjërimit të trupave të NATO-s në Afganistan.
Më parë, John Colston, ndihmës për çështje politike dhe të mbrojtjes i sekretarit të përgjithshëm, Jaap de Hoop Scheffer tha se aleanca "do ta konfirmojë edhe vendosmërinë që ta ruajë kapacitetin operativ të KFOR-it në Kosovë gjatë vitit 2006, i cili që do të jetë vjë vit shumë i ndjeshëm".
XS
SM
MD
LG