Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Të paktën 22 njerëz e humbën jetën dhe disa u lënduan në një sulm vetëvrasës gjatë procesionit të myslimanëve shiitë në qytetin Hangu në Pakistan.
Sulmi ndodhi ndërsa shiitët e kremtonin festën e Ashuras, e cila përkujton martirizimin e Huseinit, nipit të profetit Muhamed, në luftën e Qerbelasë në shekulin VII.
XS
SM
MD
LG