Ndërlidhjet

HERAT


Një përleshje e dhunshme mes sunitëve dhe shiitëve ka shpërthyer në qytetin perëndimor afgan Herat.
Korrespondenti i Radios Evropa e Lirë në Herat raportoi për "shumë të vdekur" në përleshjet që shpërthyen në një kamp të qytetit, ku shitët e kremtonin festën e Ashuras.
XS
SM
MD
LG