Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vrarë dy palestinezë, të cilët paraprakisht i sulmuan ushtarët izraelitë në vendkalimin kufitar mes Izraelit dhe Rripit të Gazës.
Ushtria tha se sulmuesit hapën zjarr dhe hodhën granata në drejtim të ushtarëve në vendkalimin Erez.
Përgjegësinë e kanë pohuar Komiteti i Rezistencës Popullore dhe Brigadat e Martirëve Al-Aqsa.
XS
SM
MD
LG