Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia e Serbisë ka arrestuar një ish oficer të ushtrisë serbe të Bosnjës nën dyshimin se ka ndihmuar për mos arrestimin e krye të dyshuarit për krime lufte Ratko Mlladiq.
Raportohet se Sasha Badnjar është arrestuar gjatë javës në Beograd, dhe të paktën 30 ditë do të mbahet në paraburgim.
XS
SM
MD
LG