Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Persona të armatosur dhe të maskuar e kanë rrëmbyer sot një diplomat egjiptian. Njoftohet se i rrëmbyeri është Houssam al-Masri, atashe ushtarak në Gaza. Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për rrëmbimin.
Po sot, në vendkalimin kufitar mes Izraelit dhe Rripit të Gazës, trupat izraelite i kanë vrarë dy palestinezë, të cilët paraprakisht i kishin sulmuar ata.
Përgjegësinë e kanë marrë Komiteti i Rezistencës Popullore dhe Brigadat e Martirëve Al-Aqsa.
XS
SM
MD
LG