Ndërlidhjet

STAMBOLL


Autoritetet turke thanë se një bombë shpërtheu sot në një internet kafe afër stacionit të policisë në Stamboll, duke plagosur të paktën 2 policë dhe 2 civilë. Përgjegjësinë ende nuk e ka marrë askush, por radikalët islamikë, kurdët dhe militantët e majtë janë aktivë në qytet.
Kjo internet kafe është shumë e frekuentuar nga oficerët e policisë që punojnë në stacionin afër saj.
XS
SM
MD
LG