Ndërlidhjet

BEOGRAD


Disa qindra serbë të Kosovës janë mbledhur sot para ambasadës britanike në Beograd, për të protestuar ndaj pohimeve se një diplomat britanik ka shprehur mbështetje për pavarësinë e Kosovës.
Protestuesit janë hidhëruar nga njoftimet se drejtori politik i ministrisë së Jashtme britanike, John Sauers, u ka thënë zyrtarëve serbë se duhet ta pranojnë pavarësisë së Kosovës. Sauers në fillim të javës e ka vizituar Prishtinën dhe Beogradin.
XS
SM
MD
LG