Ndërlidhjet

XHAKARTË


Nënpresidenti i Iranit, Esfandiar Rahim Mashaie, i ka cilësuar "gënjeshtra" akuzat e Shteteve të Bashkuara se Teherani po e nxit zemërimin e muslimanëve dhe ndjenjat antiperëndimore.
Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, ka thënë se Irani dhe Siria qëllimisht po i nxisin trazirat e muslimanëve ndaj karikaturave të Profetit Muhamed.
XS
SM
MD
LG