Ndërlidhjet

HANGU


Të paktën 30 njerëz janë vrarë sot nga një sulmues vetëvrasës dhe persona të armatosur, në qytetin veriperëndimor, Hangu të Pakistanit. Shpërthimi ka ndodhur derisa muslimanët shiitë po e kremtonin festën e Ashurës.
Në një sulm tjetër në afërsi të këtij qyteti, persona të armatosur kanë hapur zjarr ndaj një autobusi, duke vrarë të paktën 4 udhëtarë dhe plagosur 2 të tjerë.
XS
SM
MD
LG