Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një aeroplan i Malevit ka dalë sot nga pista gjatë aterimit në aeroportin e Prishtinës, duke i shtyrë autoritetet që ta mbyllin aeroportin. Aeroplani Fokker 70 që operonte për Kompaninë hungareze Malev, ka rrëshqitur rreth 100 metra jashtë pistës për shkak të kohës me borë, ka thënë shefi i kontrollit të fluturimeve, Afrim Haziri.
Asnjëri nga 45 udhëtarët dhe 5 anëtarët e ekuipazhit nuk janë lënduar, ka thënë ai.
XS
SM
MD
LG