Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithshëm i KB, Kofi Annan i bëri thirrje Iranit të mos ndërmerr asnjë hap që do të shkallëzonte tendosjet rreth programit bërthamor.
Annan kërkoi nga Irani t'i pezullojë aktivitetet bërthamore dhe t'i vazhdojë bisedimet me Bashkimin Evropian dhe Rusinë, ndërsa në veçanti e përmendi propozimin e Moskës që pasurimi i uraniumit të bëhet në territorin e Rusisë.
XS
SM
MD
LG