Ndërlidhjet

TAORMINA


NATO tha se mbetet e vendosur ta zgjërojë misionin e sigurisë dhe të rindërtimit në Afganistanin jugor, përkundër zemërimit të afganëve ndaj karikatuirave të Profetit Muhamed.
Sekretari i përgjithshëm Jaap de Hoop Scheffer u tha ministrave të Mbrojtjes se aleanca do të rritë numrin e Forcave Ndërkombëtare prej 9 në 16 mijë pjesëtarë.
XS
SM
MD
LG