Ndërlidhjet

ROMË


Ministri italian i Shëndetësisë, Francesco Storace, tha sot se në disa krahina të vendit të tij janë zbuluar disa raste të virusit vdekjeprurës H5N1. Ai njoftoi se virusi është zbuluar tek disa mjellma, në krahinat jugore të Italisë.
Ndërkohë, edhe ministria greke e Bujqësisë ka konfirmuar se tri mjellma kanë ngordhur nga virusi i gripit në veri të vendit. Këto janë rastet e para të virusit në Itali dhe Greqi.
XS
SM
MD
LG