Ndërlidhjet

VJENË/TEHEREAN


Bashkimi Evropian sot ka dënuar deklarimet e fundit të presidentit të Iranit, Mahmud Ahmadinexhad për Izraelin dhe për Holokaustin.
Ursula Plashnik, ministre e jashtme e Austrisë, që kryeson presidencën e radhës së BE-së, kumtoi se komentet e presidentit iranian ishin shokuese dhe për to nuk duhet të heshtet. Në një manifestim në Teheran me të cilin u shënua 27 vjetori i revolucionit islamik, zoti Ahmadinexhat tha se Holokaust i vërtetë po ndodhë tash në territoret palestineze dhe në Irak.
XS
SM
MD
LG