Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Danimarka ka njofutar se ka tërhequr ambasadorët dhe personelin e ambasadave nga Siria, Irani dhe nga Indonezia për shkak të frikës nga protestat e reja lidhur me botimin e karikaturave të profetit Muhamed. Këto ambasada ishin cak i sulmeve nga ana e pjesëmarrësve të protestave që u mbajtën ditëve të fundit. Sot protesta paqësore nga myslimanët janë mbajtur në disa qytete evropiane, përfshirë Londrën, Parisin dhe Berlinin.
XS
SM
MD
LG