Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani ka hedhur poshtë akuzat e Shteteve të Bashkuara se po përdor pakënaqësinë dhe protestat kundër karikaturave të profetit Muhamet për të nxitur dhunën kundër perëndimit.
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Reza Asefi i ka bërë këto deklarata në përgjigjje të akuzave të formuluara nga Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice.
XS
SM
MD
LG