Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraeli ka kritikuar ashpër presidentin rus Vladimir Putin për ftesën që i ka bërë Hamasit për bisedime në Moskë. Ministria e jashtme izraelite ka përsëritur se Hamasi është organizatë terroriste derisa ftesa ruse është e paqartë.
Nga ana tjetër Moska ka theksuar se ftesa lidhet me fitoren e Hamasit në zgjedhjet e përgjithshme palestineze. Putin ka thënë se do kërkojë nga Hamasi të heqë dorë nga dhuna dhe të njohin shtetin e Izraelit.
XS
SM
MD
LG