Ndërlidhjet

ROMË


Zyrtarët italianë të shëndetësisë kanë mbajtur sot një takim të jashtëzakonshëm, pas pesë zogjve të infektuar nga virusi i gripit të shpendëve, që u gjenden në rajonet e Pulias, Kalabrisë dhe në ishullin e Sicilisë.
Ministri italian i Shëndetësisë tha se zogjtë e infektuar kishin ardhur nga Ballkani.
XS
SM
MD
LG