Ndërlidhjet

TORINO


Kanadaja, Gjermania, Shtetet e Bashkuara dhe Rusia kanë marrë katër medaljet e arta në ditën e parë të garave olimpike dimërore që po mbahen në Torino të Italisë.
Garat olimpike po vazhdojnë në ditën e dytë me sportet tradicionale dimërore, ku deri tani Franca e Estonia kanë marrë dy medalje ari. Sot pritet të jepen tetë të tilla në disiplina të ndryshme.
XS
SM
MD
LG