Ndërlidhjet

PRISHTINË


Administrata ndërkombëtare në Kosovë dhe Suedia sot kanë nënshkruar një marrëveshje për riatdhesimin e azil-kërkuesve kosovarë nga Suedia, të cilët nuk kanë mundur ta realizojnë të drejtën për azil në këtë shtet.
Marrëveshjen e nënshkruan ministri suedez i Migracionit, Barbro Holmberg dhe zëvendës shefi i UNMIK-ut Larry Rossin.
XS
SM
MD
LG