Ndërlidhjet

TORINO


Me dy medalje të arit dhe një të argjendit, sportistët amerikanë janë më të sukseshmit pas dy ditëve të Lojërave Olimpike Dimërore në Torino.
Vendin e dytë e mban Gjermania me dy medalje ari, kurse e treta është Norvegjia me 7 medalje: 1 të artë, 3 të argjendtë dhe 3 medalje bronzi.
Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka bërë të ditur se sot asnjë atlet nuk ka dalë pozitiv në provat për përdorim të substancave narkotike.
XS
SM
MD
LG