Ndërlidhjet

PRISHTINË


Deklaratat nga Serbia për shpalljen e Kosovës territor i okupuar në rast se imponohet pavarësia e Kosovës janë çmenduri politike, tha sot presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, ndërkohë që kryetari i Kuvendit Nexhat Daci tha se arkitektët e këtyre projekteve janë në Hagë.
Ndërsa shefi i zyrës së Grupit Ndërkombëtar të Krizave në Prishtinë, Alex Anderson tha se qëndrimi i shprehur së fundi nga radikali Nikoliq, në të vërtetë është artikuluar në shtator nga Kisha Ortodokse Serbe në Kuvendin e saj të Shenjtë dhe si i tillë nuk është një qëndrim i papritur për bashkësinë ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG