Ndërlidhjet

TORINO


Me dy medalje të arit dhe një të argjendit, sportistët amerikanë janë më të sukseshmit pas dy ditëve të Lojërave Olimpike Dimërore në Torino.
Vendin e dytë e mban Gjermania me dy medalje ari, kurse e treta është Norvegjia me 7 medalje: 1 të artë, 3 të argjendtë dhe 3 medalje bronzi. Rusia fitoi sot medaljen e parë të artë. Mësohet se dy atlete një franceze dhe nëj amerikane janë përpalsur gjatë stërvitjes, çfarë ka shkaktuar dëmtime tek të dyja sportistet.
Komiteti Ndërkombëtar Olimpik ka bërë të ditur se sot asnjë atlet nuk ka dalë pozitiv në provat për përdorim të substancave narkotike.
XS
SM
MD
LG