Ndërlidhjet

UASHINGTON


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney, të shtunën rastësisht e ka qëlluar me pushkë gjahu dhe e ka lënduar një njeri gjatë gjuetisë së thëllëzave në Teksas.
Pronarja e tokës Katharine Armstrong tha se viktima, një avokat 78 vjeçar nga qyteti Austin në Texas, tash është në gjendje të mirë.
Zëdhënësja e Cheney-it, Lea McBride, tha se pas aksidentit, nënpresidenti me bashkëshorten e kanë vizituar të plagosurin në spital.
Shtëpia e Bardhë është përballur sot me pyetjet e gazetarëve përse incidenti nuk është njoftuar më parë.
XS
SM
MD
LG