Ndërlidhjet

BEJRUT


Libani shënon sot një vjetorin e vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri.
Një demonstratë pritet të mbahet në Bejrut derisa mbrëmë janë ndezur qirinj dhe janë vendosur parrulla në kujtim të ish kryeminsitrit.
Hariri u vra nga një automjet bombë në Bejrut, por vrasja e tij solli largimin e trupave siriane nga Libani.
Ekipi hetimor i Kombeve të Bashkuara lidhur me këtë vrasje ka nxjerrë Sirinë si të dyshuarën kryesore në përfshirjen në vrasje. Damasku zyrtar i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG