Ndërlidhjet

BEJRUT


Mijëra njerëz me flamuj në duar janë mbledhur në qendër të kryeqytetit libanez, Bejrut, në një vjetorin e vrasjes së ish kryeministrit Rafik Hariri.
Hariri u vra nga një automjet bombë në Bejrut. Vrasja e tij rriti presionin e brendshëm dhe ndërkombëtar ndaj Sirisë, çfarë solli largimin e trupave siriane nga Libani.
Ekipi hetimor i Kombeve të Bashkuara lidhur me këtë vrasje ka nxjerrë Sirinë si të dyshuarën kryesore. Damasku zyrtar i ka hedhur poshtë akuzat.
XS
SM
MD
LG