Ndërlidhjet

LAHORE


Dy njerëz janë vrarë sot në protestat kundër karikaturave të profetit Muhamed, në Pakistan. Në qytetin lindor Lahore, policia ka përdorur gaz lotësjellës për t'i shpërndarë protestuesit, të cilët u kanë vënë zjarrin ndërtesave tregtare, veturave dhe një pjese të ndërtesës së Kuvendit rajonal. Një burim spitalor tha se edhe 3 njerëz të tjerë janë plagosur rëndë, ndërkohë që forcat paramilitare janë dërguar për të rivendosur rregullin në qytet.
XS
SM
MD
LG