Ndërlidhjet

TEHERAN


Autoritetet iraniane njoftuan sot për zbulimin e rasteve të para të gripit të shpendëve në vend. Organizata iraniane e Veterinarisë, tha se virusi është zbuluar në 135 mjellma, në një rajon në veri të Iranit dhe se rastet i ka konfirmuar një laborator ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG