Ndërlidhjet

BAGDAD


Ish-udhëheqësi irakian, Sadam Husein dhe tre zyrtar të regjimit të tij, kanë hyrë në grevë urie, duke protestuar ndaj mbikqyrjes gjyqësore të procesit të tyre. Procesi gjyqësor kundër tyre është shtyrë deri më 28 shkurt. Ish-udhëheqësi irakian dhe 7 bashkëpunëtorët e tij, akuzohen për vrasjen e 148 irakianëve në fshatin Duxhail, në vitin 1982.
Nga zhvillimet tjera në Irak, burimet spitalore kanë njoftuar sot se 11 anëtarë të të njëjtës familje janë vrarë sot nga persona të armatosur në qytetin Balad, në veri të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG