Ndërlidhjet

MITROVICË


Policia ka arrestuar 4 persona në lidhje me vrasjen e Danka Kompiroviq, në Lagjen e Boshnjakëve, në pjesën veriore të Mitrovicës, bëri të ditur zëdhënësi i Policisë së Kombeve të Bashkuara, Lari Miller.
Ai nuk e ka zbuluar identitetin e të arrestuarve, ndërsa organet e hetuesisë besojnë se motiv i mundshëm i vrasjes ka qenë plaçkitja, dhe se nuk ka indikacione që vrasja të ketë pasur motive etnike.
XS
SM
MD
LG