Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ekspertët e Veterinarisë të Bashkimit Evropian sot takohen në Bruksel, për të diskutuar në lidhje me masat që duhen ndërmarrë kundër kërcënimit në rritje të gripit të shpendëve. Testet laboratorike kanë vërtetuar se virusi i gripit është gjetur në dy mjellma të ngordhura, në veri të Gjermanisë. Pas këtij njoftimi, Danimarka, Norvegjia dhe Suedia kanë urdhëruar që fermat e shpendëve të mbahen të mbyllura.
XS
SM
MD
LG