Ndërlidhjet

LONDËR


Ministria britanike e Mbrojtjes bëri të ditur për arrestimin edhe të dy personave të tjerë, pas publikimit të videokasetës me pamje të ushtarëve britanikë që keqtrajtonin civilë irakianë. Deri më tani janë arrestuar tre persona, që nga publikimi i kasetës, e cila ka çuar në keqësimin e marrëdhënieve ndërmjet trupave britanike dhe banorëve në Basra.
XS
SM
MD
LG