Ndërlidhjet

LONDËR


Ligjvënësit britanikë e kanë miratuar ndalesën e plotë të pirjes së cigares në të gjitha vendet publike. Ndalesa parashihet të hyjë në fuqi nga mesi i vitit 2007 dhe përfshin restoranet, klubet private, baret dhe vendet e punës.
Aktivistët e fushatës kundër duhanit e kanë mirëpritur vendimin, kurse kritikët e kanë akuzuar qeverinë për ndërhyrje në zgjedhjen e njerëzve.
XS
SM
MD
LG