Ndërlidhjet

LONDËR


Ministria britanike e Mbrojtjes ka njoftuar se dy persona janë arrestuar lidhur me videon ku tregohen ushtarët britanikë duke keqtrajtuar civilë irakianë, pjesëmarrës në një protestë.
Kjo e çon në tre numrin e personave të arrestuar ldhur me këtë incident.
Videoja në fjalë ka ndikuar në keqësimin e marrëdhënieve mes trupave britanike dhe popullsisë vendase në Basra, në jug të Irakut.
XS
SM
MD
LG