Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti maqedonas, Branko Cërvenkovski, ka ndenjur i mbyllur në shtëpi së bashku me familjen për tre orë, pasi një shqiponjë e ngordhur kishte rënë në kopshtin e shtëpisë së tij.
Autoritetet e veterinarisë kanë marrë të gjitha masat dhe kanë dezinfektuar territorin ku u gjend shpendi i ngordhur nga droja e një virusi të mundshëm H5N1. Virusi është gjetur në Bullgari dhe Greqi, vende fqinje me Maqedoninë.
XS
SM
MD
LG