Ndërlidhjet

TORINO


Vazhdojnë në Torino Lojërat Olimpike Dimërore, ku sot janë paraparë ndeshje në hokejin në akull, ski në shtigje të shkurtra dhe ski në stil të lirë.
Në krye të vendeve me më shumë medalje të arta mbeten Shtetet e Bashkuara me 5 të tilla e ndjekur nga Gjermania e Rusia me nga 4 dhe Suedia me 2 medalje ari. Tetë vende të tjera kanë marrë nga një medalje të artë. Norvegjia është vendi me më shumë medalje, përfshi dhe ato të argjendit dhe bronzit, gjithsej 11.
XS
SM
MD
LG