Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri serb, Vojisllav Koshtunica, ka kundërshtuar propozimin për pavarësinë e Kosovës. "Çdo përpjekje për të na rrëmbyer territorin do përfaqësojë dhunë ligjore kundër një vendi demokratik dhe rregullit ndërkombëtar", është shprehur Koshtunica në një fjalim në 203 vjetorin e shtetësisë serbe.
XS
SM
MD
LG