Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Belgjikës sot qëndron në Kosovë.
Karel De Gucht, i cili njëherit është kryesues i radhës i OSBE-së, fillimisht u takua me presidentin Fatmir Sejdiu.
"Krahas bisedimeve për statusin duhet të vazhdojë edhe përmbushja e standardeve", tha shefi i diplomacisë belge pas takimit me presidentin e Kosovës.
De Gucht gjithashtu pritet të takojë anëtarët e ekipit negociator dhe përfaqësuesit e pakicës serbe.
XS
SM
MD
LG