Ndërlidhjet

TORINO


Kina e fitoi medaljen e parë të arit në Lojërat Olimpike në Torino.
Medaljen e parë në garat e fitoi edhe Australia.
Dje u luajtën ndeshjet e raundit të parë të hokejit. Çekia e mundi Gjermaninë, ndërsa Letonia dhe SHBA i ndanë pikët.
XS
SM
MD
LG