Ndërlidhjet

MOSKË


Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të armatës ruse, Yuri Baluyevski, tha sot se Rusia mund t'u dërgojë palestinezëve mjete ushtarake, pas bisedimeve me udhëheqësit e Hamasit në Moskë. Ai tha se liderët e Hamasit pritet të udhëtojnë me dy helikopterë të paarmatosur rusë. Bisedimet midis Hamasit dhe zyrtarëve rusë pritet të zhvillohen nga fundi i këtij muaji.
XS
SM
MD
LG