Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti afgan, Hamid Karzai, ka biseduar sot me kryeministrin pakistanez, Shaukat Aziz, dhe të dy janë pajtuar që t'i intensifikojnë përpjekjet për pengimin e militantëve nga kalimi i kufirit afgano-pakistanez.
Marrëveshja përfshin thellimin e bashkëpunimit ndërmjet shërbimeve të tyre të zbulimit. Gjatë vizitës në Pakistan, Karzai do të diskutojë edhe për çështje ekonomike.
XS
SM
MD
LG