Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Komisionit Evropian, Hoze manuel barroso dhe komisioneri për Zgjerim i BE-së, Oli Rehn, po qëndrojnë për vizitë në Kosovë. Ata janë takuar ndarazi me presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe kryeministrin Bajram Kosumi, ndërsa në këto çaste po takohen edhe me Ekipin Negociatror të Kosovës. Zyrtarët e lartë të BE-së nuk janë prononcuar pas takimeve, ndërsa në orën 14.00 ata do të mbajnë një konferencë për media së bashku me Presidentin Sejdiu.
XS
SM
MD
LG