Ndërlidhjet

MANILË


Zyrtari i lartë Kryqit të Kuq filipinas, Richard Gordon tha se mendohet se afro 200 vetë kanë humbur jetën dhe se 1500 të tjerë konsiderohen të zhdukur nga shembja e dheut në pjesën qendrore të Filipineve. Shembja masive ka goditur fshatin Guinsaugon të ishullit Lejte. Zyrtari i lartë i Filipeneve, Ignacio Bunie tha se ekipet e shpëtim-kërkimit kanë filluar punëbn e tyre në terrenin e goditur nga shembja e dheut. Gjatë 10 ditëve të kaluara në këtë hapësirë pati të reshurave të mëdha.
XS
SM
MD
LG