Ndërlidhjet

SHKUP


Kryetari i Komisionit Evropian, Hose Manuel Barroso dhe komisionari për zgjerim, Olli Rehn në orët e vona të pasditës qëndruan në Shkup, me ç'rast u takuan me zyrtarët më të lartë të Maqedonisë. Barroso dhe Rehn deklaruan se BE-ja është partner i Maqedonisë në rrugën e saj të integrimit evropian. Ata theksuan se plotësimi i kritereve të BE-së kërkon angazhim të madh politik dhe të gjitha institucionet duhet të punojnë për zbatimin e reformave.
XS
SM
MD
LG