Ndërlidhjet

RAMALLAH


Parlamenti i ri palestinez, i dominuar nga Hamasi, sot e bëri betimin, kurse lideri palestinez Mahmoud Abbas i kërkoi Hamasit ta formojë qeverinë e re.
Seanca u mbajt njëkohësisht në Ramallah dhe në Bregun Perëndimor. Ligjvënësit komunikonin përmes videolidhjes shkaku i kufizimeve të lëvizjes, që ka vendosur Izraeli.
XS
SM
MD
LG