Ndërlidhjet

GUINSAUGON


Ekipet e shpëtimit edhe sot i kanë vazhduar kërkimet për të mbijetuar të munshëm nga fatkeqësia e rrëshqitjes së tokës në Filipine.
Zyrtarët kanë shfaqur frikën se nuk ka më shpresa për ndonjë të mbijetuar, nga 1 mijë e 400 njerëzit e raportuar të zhdukur si pasojë e rrëshqitjes.
Nga kërkimet deri më tani janë gjetur 60 trupa të pajetë dhe vetëm 57 të mbijetuar.
XS
SM
MD
LG