Ndërlidhjet

MOSKË


Komisarja e Lartë e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, Louise Arbour, sot shkon në Moskë, për shikuar nga afër situatën në fushën e të drejtave të njeriut.
Gjatë qëndrimit në Rusi, ajo do të vizitojë republikën e Ingushetisë, Çeçenisë dhe Osetisë Veriore.
Zonja Arbour do të takohet më pas edhe me presidentin Vladimir Putin dhe zyrtarë të tjerë rusë.
XS
SM
MD
LG