Ndërlidhjet

GUINSAUGON


Deri më tani janë gjetur 65 trupa të pajetë dhe vetëm 57 të mbijetuar, nga 1 mijë e 400 njerëz të zhdukur nga rrëshqitja e tokës, në Filipine, thanë zyrtarët. Ata shfaqën frikën se tashmë kanë humbur të gjitha shpresat për të mbijetuar të tjerë.
Shtetet e Bashkuara kanë dërguar dy anije luftarake me helikopterë, dhe rreth 1 mijë marinsa, për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit.
XS
SM
MD
LG